poniedziałek 18 Paź 2021

Niezapomniany wieczór literacki w bibliotece.

W jesienny wieczór 15 listopada po raz kolejny odbyły się Literackie Zaduszki poświęcone naszym bliskim i przyjaciołom, którzy pośród nas są już nieobecni. W blasku płonących świec bibliotekarze i zaproszeni goście czytali wiersze m. in.  J. Kulmowej, S. Grochowiaka, E. Brylla, M. Konopnickiej oraz ks. J. Twardowskiego. Mogliśmy wysłuchać także piosenek polskich kompozytorów: R. Rynkowskiego „Jawa”, zespołu Dżem „Zapal świeczkę”, M. Grechuty „Gdziekolwiek”, M Torzewskiego „ Nic nie dane jest na zawsze”, E. Geppert „Zamiast” oraz pięknego utworu F. Chopina „Preludium deszczowe”.

 

 

Wieczór ten  był okazją do wspomnień i dobrym momentem na refleksje, także nad własnym życiem. Pozwolił nam zamyślić się nad kruchością życia a tym samym uświadomić sobie, jak ważna jest każda chwila i każdy człowiek.

 

Spotkanie zakończyły słowa ks. Twardowskiego :

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

Zostaną po nich buty i telefon głuchy 

tylko to co nieważne jak krowa się wlecze

najważniejsze tak prędkie że nagle się staje

potem cisza normalna wiec całkiem nieznośna

jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy

kiedy myślimy o kimś zostając bez niego.  

 

Na zaproszenie pani G. Skrobały montaż zaprezentowany został na zebraniu Koła Gospodyń Wiejskich w Gogolewie w dniu 20 listopada. Dwa dni później Literackie Zaduszki przedstawiono na spotkaniu Związku Emerytów i Rencistów Nauczycieli w Domu Dziennego Pobytu.