poniedziałek 18 Paź 2021

„Wielkanocny zajączek”

22 marca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami”w Krobi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Wielkanocny zajączek”. Trudno wyobrazić sobie wielkanocne ozdoby, stroiki, koszyczki, bez zajączka. Zając Wielkanocny – jeden ze świeckich symboli Wielkanocy, według tradycji chodzi z koszykiem wielkanocnym i zostawia drobne upominki, słodycze w Wielki Czwartek. Zwyczaj ten pochodzi z Niemiec.

 

            W konkursie wzięli udział przedszkolacy oraz uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej. Dostarczono 70 prac wykonanych różną techniką przez 65 uczestników oraz 1 pracę zbiorową wykonaną przez grupę”Niezapominajki”Piękne, kolorowe, prace konkursowe wykonane razem z najbliższymi stały się elementem dekoracji świątecznej w bibliotece. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej  ze świętami wielkanocnymi, zaangażowanie całej rodziny, poświęcenie więcej czasu dziecku i wspólne wykonanie pracy. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi upominkami za piękne prace, które można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w bibliotece do 26 kwietnia  - zapraszamy.

 Wszystkim naszym małym i dużym Czytelnikom pragniemy złożyć życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie

dyrektor i pracownice biblioteki.