środa 08 Gru 2021

Bal karnawałowy „Od bajki do bajki”

W piątkowe popołudnie 7 lutego br. w Pałacu na Wyspie Kasztelańskiej odbył się dziecięcy bal przebierańców zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krobi wspólnie z harcerzami.
 

Na pięknie udekorowaną  serpentynami, balonami i maskami karnawałowymi  salę przybyły dzieci przebrane w najróżniejsze stroje: księżniczki, królewny, czarownice, motylki, rycerze, policjant, Zorro, pająki, Spider-Man, pszczółki, biedroneczki, tygrysek, piesek  oraz inne postacie ze znanych dzieciom bajek. Wszystkie stroje imponowały pomysłowością. Przez cały czas zabawę umilała przebojowa muzyka, którą zapewnił  pan Albert Śląski. Wodzirejem balu był pan Zbyszek Gruszczyński. Wszyscy bawili się wesoło, w rytm skocznych melodii karnawałowych. Nie mogło zabraknąć ulubionych przez dzieci „Kaczuszek”, „Pszczółki Maji” oraz „Pociągu” Ryszarda Rynkowskiego.

Oprócz pląsów i tańców były także konkursy, w których dzieci ochoczo brały udział. Był taniec na gazecie, taniec wokół krzeseł, wycieczka do ZOO itp.

Obył się także  konkurs na najlepszy taniec, ale tu przegranych nie było, ponieważ wszyscy tańczyli pięknie. Nie wybrano również najładniejszego stroju  gdyż  dzieci prezentowały się  bajecznie kolorowo i wszystkim należały się brawa.  Za udział w proponowanych zabawach i konkursach dzieci nagradzane były słodkościami i upominkami. Na koniec zabawy wybrano króla i królową balu. Królem został Dominik Śląski, który wcielił się w  pająka, a królową  Lenka Ziemlińska, która wystąpiła na balu jako wróżka.  W trakcie przerwy dzieci mogły skorzystać ze słodkiego  poczęstunku i napić się soczku. Po ponad trzech  godzinach zabawy dzieci opuszczały salę z uśmiechem od ucha do ucha, pełne wrażeń i przeżyć. Mamy nadzieję, że wszystkim pozostaną miłe wspomnienia z baliku.