środa 08 Gru 2021

Gry, zabawy, zajęcia plastyczne, czyli ferie w bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi  już po raz kolejny zorganizowała zajęcia dla dzieci i młodzieży, które nie wyjechały na ferie. Tegoroczne ferie dzieci spędziły w bibliotece pod hasłem „W krainie bajek i legend ”. Uczestnicy ferii grali w gry edukacyjne, gry planszowe i ruchowe. Ulubioną  zabawą było rzucanie lotkami do tarczy na punkty. Przeprowadzono kilka konkursów plastycznych m.in.: „Wesołe klauny”, „Ptaki dziwaki”, ”Pani Zima”. W związku z przypadającym Światowym Dniem Kota, którego święto przypada 17 lutego, dzieci za pomocą kredek, farb i futrzanych materiałów wyczarowały piękne koty i nadały im zabawne imiona: Filemon, Tygrysek, Kala, Leonek, Garfield, Mikuś, Ferdek, Asia itp.

 

 

Przez  dwa tygodnie nie obyło się także bez głośnego czytania. Dzieci i młodzież przybyła do biblioteki miały okazję wysłuchać kilku bajek i legendy „O czarodziejskim źródle i straszliwym smoku”, do której namalowali ziejące ogniem kolorowe smoki. Wykonały także ilustracje do ulubionej bajki. Okazało się że najbardziej popularny jest „Król Lew”, „Martynka” oraz „Oskar i pani Róża”. Na zakończenie ferii dzieci wykonały z kartonowych talerzyków wspólną stonogę, przy której było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy. Podczas zajęć wszystkie dzieci częstowane były słodkościami a za wykonane prace otrzymały drobne upominki

Wszystkie prace plastyczne dzieci można oglądać w Oddziale dla Dzieci i  Młodzieży oraz w korytarzu biblioteki.

.Ferie bardzo szybko minęły i przyszedł moment na podsumowanie. Uczestnicy zajęć  uznali, że był to dla nich bardzo miło spędzony czas.