środa 08 Gru 2021

„Magiczny świat bajek” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

 

W ramach tegorocznych ferii zimowych, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi zorganizowała dla dzieci zajęcia pod hasłem „Magiczny świat bajek”. Jak co roku ich uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach literackich, plastycznych, edukacyjnych i ruchowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szczególnie zajęcia plastyczne, dzięki którym dzieci miały możliwość wykazania się umiejętnościami manualnymi. Każdego dnia wykonywały różne prace, np. laurki na Dzień Babci i Dziadka, wesołe bałwanki z tekturowych talerzyków, renifery, u których porożem były odrysowane dłonie dzieci, wesołą Panią Zimę, serwetkowe anioły itp. Plastyczne efekty pracy dzieci można obejrzeć na wystawie w korytarzu biblioteki.

Dla dzieci zaplanowano także łamigłówki, „zgaduj-zgadulę” oraz gry planszowe i puzzle. Dużo śmiechu i emocji wzbudziły zabawy ruchowe z piłką oraz gra w „ciepło i zimno”. Jak co roku w bibliotece nie mogło zabraknąć zabawy z książką oraz głośnego czytania bajek, do których namalowane zostały piękne ilustracje. Podczas spotkań wszystkie dzieci częstowane były słodkościami, a za wykonane prace otrzymały drobne upominki.

 

Również w czasie ferii dzieci zaproszone zostały do wspólnej zabawy karnawałowej pt. „ Bajkowy bal przebierańców”. W tym roku tańce i zabawy odbyły się w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi, a ich wodzirejem był druh Zbigniew Gruszczyński. Wszyscy bawili się wesoło, w rytm skocznych melodii karnawałowych. Nie mogło zabraknąć ulubionych przez dzieci „Kaczuszek”, „Pszczółki Maji” oraz „ Pociągu” Ryszarda Rynkowskiego. Oprócz pląsów i tańców były także konkursy, w których dzieci ochoczo brały udział. Był taniec na gazecie, taniec wokół krzeseł i inne. Aby tradycji stało się zadość, wybrano króla i królową balu, którymi zostało rodzeństwo Wiktoria i Maksymilian Kasprzak .

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom ferii i balu za mile spędzony z nami czas i zapraszamy na zajęcia w ferie za rok.