środa 08 Gru 2021

Spotkanie autorskie z Tadeuszem Bogackim

 

 12 maja w czwartek  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Krobi oraz w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pudliszkach gościł Tadeusz Bogacki, autor zbioru dowcipów i książek dla dzieci i młodzieży. Pan Bogacki urodził się na północnym Mazowszu, we wsi Cisse w powiecie sierpeckim. Obecnie mieszka z Zaniemyślu w  Wielkopolsce. Studiował astronomię i fizykę. Po skończeniu studiów uczył astronomii i fizyki w szkole średniej.

 

Działalność pisarską rozpoczął w 1955 roku, po przejściu na emeryturę. Od  2006 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich. Do tej pory napisał dwadzieścia dwa utwory. Drukiem ukazało się osiemnaście. Są to książki dla dzieci i młodzieży oraz z dziedziny fantastyki naukowej. Tadeusz Bogacki jest autorem dowcipów cytowanych w telewizji i drukowanych w prasie, które zostały wydane w zbiorze pt. „Spotkanie z humorem”. Napisał wiele ciekawych publikacji, przeprowadził niezliczoną ilość spotkań autorskich zarówno z osobami dorosłymi, młodzieżą jak i dziećmi.

 

Przed południem odbyło się spotkanie w Pudliszkach z uczniami klas drugich, na którym autor przeczytał swoje najnowsze opowiadanie „Spotkanie z Milutkiem”, które dzieci wysłuchały z zaciekawieniem.  Pisarz przeczytał także „Przygody misia łakomczucha”, „Wyścig żółwia ze ślimakiem” oraz wierszyki z książeczki „Będę sportowcem”. Na koniec miłego i bardzo ciekawego spotkania dzieci podziękowały pisarzowi, wręczając drobny upominek oraz laurkę.

 

Następne spotkanie odbyło się w Krobi na Wyspie Kasztelańskiej w Sali Przemysła II z czytelnikami dorosłymi. Pan Bogacki rozpoczął spotkanie od prezentacji multimedialnej do książki „Wszechświaty równoległe”. Przeczytał kilka ciekawych rozdziałów o materii i antymaterii, o teleportacji oraz o wszechświecie antymaterialnym.  Dodał, że kosmos to wspaniałe dzieło Stwórcy, to cała przestrzeń, czas wszystkie formy materii i energii, to ład, porządek i harmonia. Poeta odczytał także fragmenty z książek: „Jezioro Sławskie. Perła ziemi lubuskiej”, „Ziemia Sierpecka. Opowieści i legendy”, „Opowieści i legendy znad Warty”.  Tadeusz Bogacki przeczytał także kilka swoich dowcipów z książki „Sławski humor”, które rozbawiły wszystkich uczestników spotkania.

 

W imieniu wszystkich słuchaczy symboliczny bukiet kwiatów oraz słowa podziękowania przekazała autorowi pani Apolonia Dykcik, przedstawicielka UTW.

 

Po spotkaniu można było nabyć książki wraz z autografem pisarza.