środa 08 Gru 2021

Autorskie stworki

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

 

 

6 czerwca  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi zaprosiła uczniów z klasy 3 szkoły podstawowej w Krobi na warsztaty literacko-plastyczne z poznańską ilustratorką książek, prowadzącą wydawnictwo Mila - Elżbietą Krygowską-Butlewską. Jej ilustracje zdobią książki znanych polskich pisarzy: Joanny Papuzińskiej, Wandy Chotomskiej, Emilii Waśniowskiej, Joanny Kulmowej, Liliany Bardijewskiej, Zofii Beszczyńskiej, Ireny Landau i innych. Krobscy trzecioklasiści wykonywali „Autorskie stworki” w Oddziale Dziecięcym w Krobi.

 

 

Prowadząca warsztaty Elżbieta – Krygowska-Butlewska w pierwszej części spotkania opowiadała dzieciom jak powstaje książka, jak wygląda praca autora ilustracji, prezentowała swoje rysunki i czytała wierszyki z ilustrowanych przez siebie książek, między innymi z „Rozwesołków” Joanny Papuzińskiej. Pokazywała swoje projekty i prowadziła dialog z uczestnikami. W drugiej części spotkania dzieci brały czynny udział w „stworkowych” warsztatach, tworząc oryginalne, bardzo kolorowe i pomysłowe dzieła.  W Krobi w trakcie zajęć w holu biblioteki powstała ekspozycja zabawnych stworków o oryginalnych, wymyślonych przez każde dziecko nazwach. Warsztaty skierowane do dzieci miały pobudzić ich fantazję, uwrażliwić na to, co piękne i wyzwolić w nich pomysłowość . Efekt końcowy spełnił oczekiwania wszystkich i zachęcił do naśladowania w bibliotekach i szkołach.

 

Koszty warsztatów pokryła gostyńska biblioteka publiczna, która pełni funkcję biblioteki powiatowej.

 

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:none; mso-hyphenate:none; text-autospace:ideograph-other; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman",serif; mso-bidi-font-family:Mangal; mso-font-kerning:1.5pt; mso-fareast-language:ZH-CN; mso-bidi-language:HI;}