poniedziałek 18 Paź 2021

Dzieci z Półkolonii w Bibliotece

W środę 11 lipca dzieci uczestniczące w półkoloniach w Krobi odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Po powitaniu zostały oprowadzone po pomieszczeniach biblioteki, a w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zapoznały się z literaturą dziecięcą. Kilka osób zapisało się do biblioteki i wypożyczyło książeczki, które z  zainteresowaniem obejrzało. Następnie  wraz z  opiekunami dzieci zeszły na salę.  Bibliotekarki zaproponowały udział w  konkursie plastycznym pt. „Król Maciuś Pierwszy w oczach dzieci”.

 

 

Przed konkursem panie  przybliżyły twórczość i życie Korczaka oraz treść książki o królu Maciusiu. Konkurs został zorganizowany  z okazji ustanowienia przez Sejm Roku Korczakowskiego. Technika wykonania prac była dowolna: wyklejanki z papieru, plasteliny , wydzieranki, malowanie kredkami, pastelami, farbami. Dzieci podzielone zostały na dwie grupy wiekowe. każda liczyła około 30 osób.

 

Uczestnicy wykazali się dużymi zdolnościami plastycznymi i wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy. Najładniejsze prace zostały wyróżnione i nagrodzone, a wszystkie dzieci były poczęstowane cukierkami. 

 

W grupie dzieci starszych nagrody otrzymali:

I miejsce     Piotr Szlachetka

II miejsce    Kacper Życiak

III miejsce   Asia Myślińska

Wyróżnienia:

Magdalena Rudyńska

Natalia Polańska

Martyna Paszkier

W grupie dzieci młodszych nagrody otrzymali:

I miejsce    Sara Kreczmer

II miejsce   Maria Kaźmierczak

III miejsce  Natalia Bomba

Wyróżnienia:

Zosia Wałkiewicz

Ola Czwojda

Ola Ławniczak

Michał Dużałka

Łukasz Łysakowski

Witek Wożniak

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Król Maciuś Pierwszy w oczach dzieci” ,która znajduje się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży do końca sierpnia.