poniedziałek 18 Paź 2021

Dzieci z półkolonii w bibliotece

W piątek 12 lipca Bibliotekę Publiczną odwiedziły dwie grupy sympatycznych dzieci wraz z opiekunami z półkolonii w Krobi.  Panie bibliotekarki przybliżyły dzieciom sylwetkę Juliana Tuwima w związku z przypadającą w tym roku 60 rocznicą śmierci tego poety. Julian Tuwim, to autor wielu wspaniałych, błyskotliwych i wesołych wierszy dla dzieci.

 

Dzieciom przeczytano  dwa wierszyki  „Dżoncio” i „Lokomotywa”.  Pierwszy wiersz, mniej znany, poeta poświęcił swojemu pieskowi , w którym opisuje jego zalety i twierdzi, że to najmądrzejszy pies w całej Warszawie. Drugi wierszyk znany wszystkim dzieciom, posłużył do przeprowadzenia konkursu plastycznego. Uczestnicy mieli za zadanie uzupełnić(narysować, pokolorować)  puste wagony do słów wiersza: „A tych wagonów jest ze czterdzieści, Sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści”. Za sprawą dzieci w pozostałych  czterdziestu wagonach jechały przeróżne  dzikie i domowe zwierzęta, serduszka, kwiatki, smoki, ludzie, parówki oraz inne ciekawe przedmioty. Wyobraźnia ich była niesamowita, a prace barwne, kolorowe i zabawne.  Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali cukierkami i wpisali się do kroniki biblioteki.   Wyróżnione prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami i wystawione bibliotece  w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Dzieci z opiekunami obejrzały wszystkie pomieszczenia biblioteki a dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w krobskiej książnicy.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, sympatycznej atmosferze. Wszystkim dzieciom gratulujemy wspaniałych rysunków.

Nagrodzone prace dla obydwu grup:

I miejsce – Sandra Chudy, Łucja Ofierzyńska

II miejsce – Zosia Jędryczka, Nikodem Nowacki

III miejsce – Sara Kreczmer, Kamil Polański

Wyróżnienia:

Weronika Szlachetka, Ola Ławniczak, Róża Bątkiewicz, Klaudia Pospiech, Lucynka Grzelak, Ola Czwojda, Klaudia Łuczak, Zosia Wałkiewicz, Nikola Tomczyk, Dominik Chudy, Wojtek Kempiak, Marika Krzyżoszczak, Kacper Huchrak, Marta Siemowska, Wiktoria Chuda.