środa 08 Gru 2021

Biwak pod namiotami w Chwałkowie.

Na początku lipca przez 9 dni w Chwałkowie było gwarno i wesoło.   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi zorganizowała już po raz kolejny dla dzieci biwak pod namiotami. W tym roku pogoda wspaniale nam dopisała i pozwoliła na szereg wypełnionych słońcem  zajęć na świeżym powietrzu. Dzieci miały zorganizowane zabawy rekreacyjne i zawody sportowe między innymi mecze piłki nożnej, gry sprawnościowe  czy pojedynki w „dwa ognie”. Największą popularnością cieszyły się zabawy z  „krzesełkami ”, „rodzinka” i „kareta”.

  Prawie każdego wieczoru wszyscy mogli potańczyć na dyskotece w rytm skocznych piosenek a udział dzieci w karaoke pokazał, że mamy bardzo uzdolnionych muzycznie biwakowiczów. W sobotę wszyscy  uczestnicy wraz z opiekunami wybrali się rowerami na seans filmowy do kina, była to bardzo udana wycieczka. W sobotę i niedzielę urządziliśmy sobie grilla, wszystkim apetyty bardzo dopisywały aż miło było patrzeć. Od poniedziałku do środy dzieci miały okazję wyjechać nad jezioro do Dolska i Osiecznej. Zabawom i harcom w wodzie nie było końca. Po trudach dnia zmęczeni biwakowicze udawali się do namiotów, by tam odpocząć,  ale gwar rozmów i spacery do sąsiednich namiotów trwały jeszcze do późnych godzin nocnych.

Mieliśmy szczęście, że biwak odbył się na początku lipca, ponieważ ostatnie dwa dni pobytu i kolejne były już deszczowe. Mamy nadzieje, że wszyscy świetnie się bawili i dobrze czuli na biwaku. Do zobaczenia za rok.