środa 08 Gru 2021

KONKURS WIELKANOCNY

Wielkanoc  to najradośniejsze, najbardziej wiosenne kwitnące i pachnące święto. To wspaniała okazja,  by móc  wykonać wiele ozdób-symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Wielkanoc. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi po raz kolejny zaprosiła dzieci szkół podstawowych i przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie pt. „ Ozdoba wielkanocna”.  Celem konkursu było zapoznanie dzieci z tradycjami Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni  i ich kreatywności, uwrażliwienie na piękno oraz sztukę.

 

 Dzieci wykonały ozdoby wielkanocne: pisanki, zajączki, baranki, kurczaczki, koszyczki różnymi technikami plastycznymi z użyciem różnorodnych materiałów dekoracyjnych. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo kolorowych ozdób świątecznych, w tym dwie  prace zbiorowe grupy „Misiów”

 i „Biedronek”z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami”,wykonanych na zajęciach regionalnych pod opieką pani Beaty Kabały , oraz jedna praca zbiorowa dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Stokrotka”. Pomysłowość i oryginalność wykonanych ozdób wielkanocnych była bardzo zaskakująca.

Podsumowanie i rozdanie nagród odbyło się 14 kwietnia w obydwu przedszkolach, oraz uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej w bibliotece. 

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy.