środa 08 Gru 2021

Słoneczny biwak

Tradycyjnie już Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi na początku wakacji zorganizowała w Chwałkowie biwak. Zwolennicy wypoczynku pod namiotami od 29 czerwca do 7 lipca spędzili noce pod brezentowym „dachem”. Pogoda w tym roku okazała się nadzwyczaj łaskawa, stąd biwakowicze mogli korzystać z kąpieli w Osiecznej, Cichowie oraz na Cegielni w Pępowie, co bez wątpienia było największą atrakcją. Dni, w których biwakowicze pozostali na miejscu wypełnione były zajęciami sportowymi, plastycznymi, zabawami na świeżym powietrzu.

 

Motywem przewodnim tegorocznego biwaku była ochrona miejscowych zasobów przyrody oraz zdrowy tryb życia. Temat nawiązywał do projektu „Staropolskie lipy w Chwałkowie”, na którego realizację otrzymano dotację ze Starostwa Powiatowego w Gostyniu w ramach Programu Grantów Społecznych. Biwakowicze dbali o porządek na terenie biwaku, sprzątali boisko sportowe oraz przyległy teren. Podczas gry terenowej mieli możliwość rozpoznać rośliny rosnące w Chwałkowie. Najpiękniejsze drzewa były tematem konkursu plastycznego. Ruch, aktywność fizyczna, życie bez nałogów to nie tylko tematy pogadanek ale przede wszystkim zajęcia praktyczne, do których biwakowicze garnęli się z ochotą. Niespodzianką były warsztaty teatralne prowadzone przez Stowarzyszenie Dom Tańca w Warszawie. W ostatni wieczór odbyły się „otrzęsiny”, podczas których najmłodsi zostali przyjęci do grona biwakowiczów.

Jak zapewnili nie tylko „debiutanci”, ale również ci, którzy na biwakach spotykają się już wielokrotnie, z radością spotkają się na boisku w Chwałkowie za rok.