środa 08 Gru 2021

IV Parada Żywych Książek

Bajkowo, wesoło, kolorowo i słonecznie. To wszystko można było zobaczyć i usłyszeć 22 maja br. podczas IV Parady Żywych Książek zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krobi. Przedszkolacy z obu krobskich przedszkoli: Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” oraz Przedszkola Niepublicznego „Stokrotka” przeszli ulicami miasta zachęcając mieszkańców do czytania książek i tym samym do korzystania z miejsko-gminnej biblioteki.

Czytaj więcej: IV Parada Żywych Książek

Piątoklasiści z wizytą w bibliotece.

12 kwietnia, w sobotę, biblioteka gościła uczniów z Zespołu szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi.  Była to młodzież  klas piątych wraz z opiekunami panią Jolantą Szlachetką i panią Małgorzatą Kasprzak. Wszystkich obecnych powitała dyrektor biblioteki Maria Szpurka. Spotkanie poświęcone zostało Oskarowi Kolbergowi w związku z przypadającą 200. rocznicą jego urodzin oraz ogłoszonym przez Sejm Rokiem Oskara Kolberga. 

Czytaj więcej: Piątoklasiści z wizytą w bibliotece.

Konkurs wielkanocny

Wielkanoc  to najradośniejsze, najbardziej wiosenne kwitnące i pachnące święto. To wspaniała okazja,  by móc  wykonać wiele ozdób-symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Wielkanoc.  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi po raz kolejny zaprosiła dzieci szkół podstawowych i przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie pt. „ Ozdoba wielkanocna”. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z tradycjami Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni  i ich kreatywności, uwrażliwienie na piękno oraz sztukę.

Czytaj więcej: Konkurs wielkanocny

KONKURS WIELKANOCNY

Wielkanoc  to najradośniejsze, najbardziej wiosenne kwitnące i pachnące święto. To wspaniała okazja,  by móc  wykonać wiele ozdób-symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Wielkanoc. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi po raz kolejny zaprosiła dzieci szkół podstawowych i przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie pt. „ Ozdoba wielkanocna”.  Celem konkursu było zapoznanie dzieci z tradycjami Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni  i ich kreatywności, uwrażliwienie na piękno oraz sztukę.

Czytaj więcej: KONKURS WIELKANOCNY

Bal karnawałowy „Od bajki do bajki”

W piątkowe popołudnie 7 lutego br. w Pałacu na Wyspie Kasztelańskiej odbył się dziecięcy bal przebierańców zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krobi wspólnie z harcerzami.
Czytaj więcej: Bal karnawałowy „Od bajki do bajki”

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś” – rozstrzygnięty

To już kolejny listopad z naszym ukochanym pluszowym misiem. W tym roku dzieci brały udział w konkursie plastycznym pt.”Mój przyjaciel Miś”, który zorganizowany został w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcenie do wypożyczenia i przeczytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś” – rozstrzygnięty

Ja minę…Ty miniesz…On minie…

W jesienny wieczór 8 listopada po raz kolejny odbyły się  Literackie Zaduszki poświęcone wszystkim tym, którzy kiedyś odeszli. Ten listopadowy dzień dał  nam sposobność, aby w pośpiechu codzienności zastanowić się przez chwilę nad istotą życia i śmierci. W klimat panującej za oknami pory roku oraz w nastrój refleksji i zadumy nad mijającym czasem wprowadziła wszystkich dyrektor Biblioteki Publicznej Maria Szpurka słowami;

Czytaj więcej: Ja minę…Ty miniesz…On minie…

Spotkanie z Wojciechem Nowakowskim

„Dobrze jest poznawać świat, ale poznać Polskę to święty obowiązek”- mówił  dziennikarz, producent telewizyjny, podróżnik i pedagog – Wojciech Nowakowski, który odwiedził bibliotekę publiczną 22 października.Urodził się 1 listopada w 1955 roku. W 1979 roku ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy uzyskując tytuł magistra pedagogiki. Pracował w mediach lokalnych, oraz w Programie Trzecim Polskiego Radia i Rozgłośni Harcerskiej. W latach 80-tych pracował, jako prezenter „Teleexpresu”.

Czytaj więcej: Spotkanie z Wojciechem Nowakowskim

Biwak pod namiotami w Chwałkowie.

Na początku lipca przez 9 dni w Chwałkowie było gwarno i wesoło.   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi zorganizowała już po raz kolejny dla dzieci biwak pod namiotami. W tym roku pogoda wspaniale nam dopisała i pozwoliła na szereg wypełnionych słońcem  zajęć na świeżym powietrzu. Dzieci miały zorganizowane zabawy rekreacyjne i zawody sportowe między innymi mecze piłki nożnej, gry sprawnościowe  czy pojedynki w „dwa ognie”. Największą popularnością cieszyły się zabawy z  „krzesełkami ”, „rodzinka” i „kareta”.

Czytaj więcej: Biwak pod namiotami w Chwałkowie.

Dzieci z półkolonii w bibliotece

W piątek 12 lipca Bibliotekę Publiczną odwiedziły dwie grupy sympatycznych dzieci wraz z opiekunami z półkolonii w Krobi.  Panie bibliotekarki przybliżyły dzieciom sylwetkę Juliana Tuwima w związku z przypadającą w tym roku 60 rocznicą śmierci tego poety. Julian Tuwim, to autor wielu wspaniałych, błyskotliwych i wesołych wierszy dla dzieci.

Czytaj więcej: Dzieci z półkolonii w bibliotece

Warto czytać! – czyli Parada Żywych Książek

O tym, że warto czytać przekonywali 20 czerwca przedszkolacy z obu krobskich przedszkoli: Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” oraz Przedszkola Niepublicznego „Stokrotka”. Tego dnia odbyła się III Parada Żywych Książek – impreza zainicjowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krobi w 2011 roku. Barwny korowód postaci bajkowych przemaszerował przez miasto. Przedszkolacy „odwiedzili” pracowników Urzędu Miejskiego, życzliwie przyjęci przez panią Agatę Włodarczak, która przekazała wszystkim uczestnikom pozdrowienia od p. burmistrza oraz poczęstowała ich cukierkami.

Czytaj więcej: Warto czytać! – czyli Parada Żywych Książek

Uczniowie z Ciołkowa w bibliotece.

W odwiedziny do Biblioteki Publicznej w Krobi  w dniu 17 czerwca  wybrali się uczniowie  z I i III klasy szkoły podstawowej  z Ciołkowa wraz z opiekunkami. Dzieci zapoznały się z regulaminem oraz pracą w bibliotece. Dowiedziały się w jaki sposób można zostać czytelnikiem oraz jakie książki znajdują się na półkach. Zobaczyły także wypożyczalnię i czytelnię dla dorosłych.


Czytaj więcej: Uczniowie z Ciołkowa w bibliotece.

Czytali dzieciom.

W ramach obchodów Dni Oświaty, Książki i Prasy Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi włączyła się do ogólnopolskiej akcji propagującej kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom.” Celem akcji jest uświadamianie dorosłym, że codzienne czytanie dziecku, to najlepszy sposób na rozwój inteligencji emocjonalnej. Wspólne czytanie to świetny  sposób na pożyteczne spędzenie wolnego czasu. W maju biblioteka zaprosiła wszystkich przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi aby posłuchały bajek czytanych głośno przez dorosłych.

Czytaj więcej: Czytali dzieciom.