środa 08 Gru 2021

Ferie w bibliotece


W czasie ferii zimowych biblioteka gościła w swoich progach wszystkie chętne dzieci, które chciały miło spędzić swój wolny czas. Przez okres dwóch tygodni dzieci uczestniczyły w różnych zabawach, konkursach sprawnościowych, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, grały w gry planszowe. Słuchały bajek czytanych na głos, do których wykonywały ilustracje, rysowały i wyklejały piękne obrazki.

Czytaj więcej: Ferie w bibliotece

Spotkanie z Brazylią

16 lutego w bibliotece gościła  pani Halina Radoła, która zabrała nas w podróż po Brazylii. Pani Halina należy do Światowego Związku Esperantystów, który corocznie organizuje kongresy w różnych miejscach świata. W ubiegłym roku opowiedziała nam o Kubie, natomiast w tym roku  uczestniczyła w Amerykańskim i Brazylijskim Kongresie Esperantystów w Brazylii w San Paulo. Korzystając z zaproszeń przyjaciół, których ma na całym świecie, spędziła w Brazylii trzy tygodnie. Najpierw była w Rio de Janeiro, potem kolejno w Niteroy, w San Carlos, San Paulo, oraz Foz do Iguassu.

Czytaj więcej: Spotkanie z Brazylią

Karnawałowe spotkanie z poezją


W środowe popołudnie, 8 lutego, odbył się drugi już Wieczorek Poetycki przygotowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krobia. Styczeń i luty to przede wszystkim czas balów i zabaw, tak więc tematem przewodnim spotkania z poezją był karnawał i wszystko co  z nim związane. Wieczorek Poetycki rozpoczął się o godzinie 18.00. Na ten wyjątkowy czas, siedziba Koła Łowieckiego nr 20 „ Łowca” w Krobi, mieszczącego się w „ Pałacu na fosie”, zmieniła się w salę balową, udekorowaną balonami, serpentynami i karnawałowymi maskami. Nie zabrakło również balowych kreacji.

Czytaj więcej: Karnawałowe spotkanie z poezją

Balik dla dzieci

Karnawał to czas licznych bali i zabaw. Z myślą o najmłodszych 10 lutego biblioteka zorganizowała balik karnawałowy dla dzieci, który odbył się w Pałacu na Fosie. Na bal przybyła liczna gromadka dzieciaków i tych całkiem małych i nieco starszych. Dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach. Można było spotkać księżniczki, królewny, wróżki, piratów, biedroneczki,motylki, konika oraz ulubione postacie z bajek i baśni.

 

Czytaj więcej: Balik dla dzieci