środa 08 Gru 2021

Zmiana godzin otwarcia biblioteki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi informuje, że od września nastąpi zmiana godzin otwarcia biblioteki.

Poniedziałek

9.00

-

19.00

Wtorek

9.00

-

19.00

Środa

9.00

-

19.00

Czwartek

9.00

-

19.00

Piątek

9.00

-

15.00

Sobota

9.00

-

13.00

Dzieci z półkolonii w bibliotece

W piątek 10 lipca br. Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci wraz z opiekunami z półkolonii w Krobi. Gości powitała dyrektor Maria Szpurka.  Pani dyrektor przybliżyła dzieciom sylwetkę Jana Brzechwy w związku z przypadającą w tym roku 115 rocznicą urodzin tego poety. Brzechwę nazwano poetą dziecięcej radości. Jego twórczość jest bliska dzieciom, a utwory przenoszą czytelników w wesoły, kolorowy, beztroski i pełen fantastycznych postaci i przygód świat. Kochamy go za utwory: "Brzechwa dzieciom" czy "Akademia Pana Kleksa".

Czytaj więcej: Dzieci z półkolonii w bibliotece

Parada Żywych Książek

14 maja br. odbyła się V Parada Żywych Książek, którą zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Tego dnia, licznie zebrani mali miłośnicy książek z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami”, wyruszyli sprzed przedszkola w barwnym korowodzie promując książkę, bibliotekę i czytelnictwo. Dzieci przebrane za bohaterów z książek i bajek przeszły ulicami miasta powiewając radośnie bajkowymi chorągiewkami,  grając na instrumentach muzycznych z okrzykami „Biblioteka na was czeka”, zachęcając wszystkich mieszkańców do czytania.

Czytaj więcej: Parada Żywych Książek

Słoneczny biwak

Tradycyjnie już Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi na początku wakacji zorganizowała w Chwałkowie biwak. Zwolennicy wypoczynku pod namiotami od 29 czerwca do 7 lipca spędzili noce pod brezentowym „dachem”. Pogoda w tym roku okazała się nadzwyczaj łaskawa, stąd biwakowicze mogli korzystać z kąpieli w Osiecznej, Cichowie oraz na Cegielni w Pępowie, co bez wątpienia było największą atrakcją. Dni, w których biwakowicze pozostali na miejscu wypełnione były zajęciami sportowymi, plastycznymi, zabawami na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej: Słoneczny biwak

Podróż po Gruzji z panią Haliną Radołą.

Halina Radoła jest z zawodu bibliotekarzem. Pracuje jako instruktor powiatowy w BPMiG w Gostyniu. Jej pasją od 27 lat jest międzynarodowy język esperanto. Jako członek Światowego Związku Esperantystów uczestniczy w wielu kongresach i imprezach, podczas których fotografuje, zwiedza, spotyka ciekawych ludzi i poznaje ich zwyczaje.


Czytaj więcej: Podróż po Gruzji z panią Haliną Radołą.