środa 08 Gru 2021

Biwak pod namiotami w Chwałkowie

Gdy w czerwcu kończy się szkoła, jedno jest pewne - zaczyna się biwak w Chwałkowie. Każdego roku, już od 20 lat, jego organizatorem jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krobia oraz Filia Biblioteczna w Chwałkowie. Warto przypomnieć, że inicjatorką biwaków była pani Stenia Sobieraj, która przed laty pracowała w książnicy w Chwałkowie. Chcąc umilić najmłodszym wakacyjny czas wpadła na pomysł, aby pod drzewami przy bibliotece rozbić kilka namiotów i pokazać najmłodszym jak wygląda obozowe życie harcerza.

Czytaj więcej: Biwak pod namiotami w Chwałkowie

Narodowe Czytanie w Krobi

W sobotę 6 września br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krobia we współpracy ze Stowarzyszeniem Ziemia Krobska i Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Krobi zorganizowały po raz pierwszy w gminie Krobia akcję pn. „Narodowe Czytanie”. Jest to przedsięwzięcie, które dwa lata temu zainicjował Prezydent RP Bronisław Komorowski. Głównymi jego celami są popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury i potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w Krobi

Dzieci z półkolonii w bibliotece

W piątek 11 lipca br. dzieci uczestniczące w półkoloniach w Krobi wraz z opiekunami:  Longiną Pietrzak, Hanną Hoska, Mariuszem Dudą i Łukaszem Dudą  odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Po powitaniu przez dyrektor Marię Szpurka dzieci zaproszone zostały do konkursu plastycznego pt. „Moja pierwsza książka”. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do pierwszej przeczytanej książki przez nich samych bądź rodziców, którą szczególnie zapamiętali i która ma dla nich wyjątkowe znaczenie. 

Czytaj więcej: Dzieci z półkolonii w bibliotece

„Józef Zwierzycki. Chluba czterech państw”.

13 czerwca 2014 r. w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi odbyła się promocja książki Kazimierza Urbańskiego „Józef Zwierzycki. Chluba czterech państw”. Książka została wydana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krobia. Przybyłych gości powitała dyrektor Gminnego Centrum Kultury pani Agnieszka Wujek. Swoją obecnością zaszczycili nas: senator Marian Poślednik, Jerzy Ptak członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego, Radni Powiatowi, burmistrz Sebastian Czwojda, Przewodniczący Rady Miejskiej Ireneusz Jóźwiak, dyrektor ZSPiG w Krobi Józef Czarnecki, mieszkańcy Krobi oraz młodzież. 

Czytaj więcej: „Józef Zwierzycki. Chluba czterech państw”.

Rodzinny piknik w Chwałkowie

6 lipca w Chwałkowie odbył się Piknik rodzinny, który wraz z trwającym w tym czasie biwakiem pod namiotami, stał się dla dzieci i mieszkańców wsi prawdziwym wakacyjnym świętowaniem. Obydwa wydarzenia zostały ubrane pod hasłem „Biwak i piknik w jednej idą parze” i w formie projektu zgłoszone w maju do konkursu w ramach Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego. Pomysł zyskał uznanie komisji konkursowej, dzięki czemu na jego realizację udało się otrzymać dotację w wysokości 2 tys. zł. Zgodnie z założeniami, realizatorami projektu były wszystkie działające w Chwałkowie organizacje społeczne oraz miejscowy sołtys i Rada Sołecka. Nieocenionej pomocy udzieliła także Gmina Krobia poprzez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krobia.

Czytaj więcej: Rodzinny piknik w Chwałkowie