środa 08 Gru 2021

Ogłoszenie o naborze na bibliotekarza

Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krobi ogłasza nabór na wolne stanowisko  bibliotekarza.Wymagane dokumenty  aplikacyjne należy składać w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy, ul. Plac Kościuszki 3, 63-840 Krobia, osobiście lub drogą pocztową w kopercie  z dopiskiem „Nabór na wolne stanowisko kierownika Filii Bibliotecznej w Pudliszkach ” w terminie do dnia 20 sierpnia  2014 r. do godz. 15. Ogłoszenie - PDF

 

IV Parada Żywych Książek

Bajkowo, wesoło, kolorowo i słonecznie. To wszystko można było zobaczyć i usłyszeć 22 maja br. podczas IV Parady Żywych Książek zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krobi. Przedszkolacy z obu krobskich przedszkoli: Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” oraz Przedszkola Niepublicznego „Stokrotka” przeszli ulicami miasta zachęcając mieszkańców do czytania książek i tym samym do korzystania z miejsko-gminnej biblioteki.

Czytaj więcej: IV Parada Żywych Książek

Konkurs wielkanocny

Wielkanoc  to najradośniejsze, najbardziej wiosenne kwitnące i pachnące święto. To wspaniała okazja,  by móc  wykonać wiele ozdób-symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Wielkanoc.  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi po raz kolejny zaprosiła dzieci szkół podstawowych i przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie pt. „ Ozdoba wielkanocna”. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z tradycjami Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni  i ich kreatywności, uwrażliwienie na piękno oraz sztukę.

Czytaj więcej: Konkurs wielkanocny

Piątoklasiści z wizytą w bibliotece.

12 kwietnia, w sobotę, biblioteka gościła uczniów z Zespołu szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi.  Była to młodzież  klas piątych wraz z opiekunami panią Jolantą Szlachetką i panią Małgorzatą Kasprzak. Wszystkich obecnych powitała dyrektor biblioteki Maria Szpurka. Spotkanie poświęcone zostało Oskarowi Kolbergowi w związku z przypadającą 200. rocznicą jego urodzin oraz ogłoszonym przez Sejm Rokiem Oskara Kolberga. 

Czytaj więcej: Piątoklasiści z wizytą w bibliotece.

KONKURS WIELKANOCNY

Wielkanoc  to najradośniejsze, najbardziej wiosenne kwitnące i pachnące święto. To wspaniała okazja,  by móc  wykonać wiele ozdób-symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Wielkanoc. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi po raz kolejny zaprosiła dzieci szkół podstawowych i przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie pt. „ Ozdoba wielkanocna”.  Celem konkursu było zapoznanie dzieci z tradycjami Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni  i ich kreatywności, uwrażliwienie na piękno oraz sztukę.

Czytaj więcej: KONKURS WIELKANOCNY