środa 08 Gru 2021

Bal karnawałowy „Od bajki do bajki”

W piątkowe popołudnie 7 lutego br. w Pałacu na Wyspie Kasztelańskiej odbył się dziecięcy bal przebierańców zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krobi wspólnie z harcerzami.
Czytaj więcej: Bal karnawałowy „Od bajki do bajki”

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś” – rozstrzygnięty

To już kolejny listopad z naszym ukochanym pluszowym misiem. W tym roku dzieci brały udział w konkursie plastycznym pt.”Mój przyjaciel Miś”, który zorganizowany został w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcenie do wypożyczenia i przeczytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś” – rozstrzygnięty

Spotkanie z Wojciechem Nowakowskim

„Dobrze jest poznawać świat, ale poznać Polskę to święty obowiązek”- mówił  dziennikarz, producent telewizyjny, podróżnik i pedagog – Wojciech Nowakowski, który odwiedził bibliotekę publiczną 22 października.Urodził się 1 listopada w 1955 roku. W 1979 roku ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy uzyskując tytuł magistra pedagogiki. Pracował w mediach lokalnych, oraz w Programie Trzecim Polskiego Radia i Rozgłośni Harcerskiej. W latach 80-tych pracował, jako prezenter „Teleexpresu”.

Czytaj więcej: Spotkanie z Wojciechem Nowakowskim

Ja minę…Ty miniesz…On minie…

W jesienny wieczór 8 listopada po raz kolejny odbyły się  Literackie Zaduszki poświęcone wszystkim tym, którzy kiedyś odeszli. Ten listopadowy dzień dał  nam sposobność, aby w pośpiechu codzienności zastanowić się przez chwilę nad istotą życia i śmierci. W klimat panującej za oknami pory roku oraz w nastrój refleksji i zadumy nad mijającym czasem wprowadziła wszystkich dyrektor Biblioteki Publicznej Maria Szpurka słowami;

Czytaj więcej: Ja minę…Ty miniesz…On minie…

Biwak pod namiotami w Chwałkowie.

Na początku lipca przez 9 dni w Chwałkowie było gwarno i wesoło.   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi zorganizowała już po raz kolejny dla dzieci biwak pod namiotami. W tym roku pogoda wspaniale nam dopisała i pozwoliła na szereg wypełnionych słońcem  zajęć na świeżym powietrzu. Dzieci miały zorganizowane zabawy rekreacyjne i zawody sportowe między innymi mecze piłki nożnej, gry sprawnościowe  czy pojedynki w „dwa ognie”. Największą popularnością cieszyły się zabawy z  „krzesełkami ”, „rodzinka” i „kareta”.

Czytaj więcej: Biwak pod namiotami w Chwałkowie.