środa 08 Gru 2021

Dzieci z półkolonii w bibliotece

W piątek 12 lipca Bibliotekę Publiczną odwiedziły dwie grupy sympatycznych dzieci wraz z opiekunami z półkolonii w Krobi.  Panie bibliotekarki przybliżyły dzieciom sylwetkę Juliana Tuwima w związku z przypadającą w tym roku 60 rocznicą śmierci tego poety. Julian Tuwim, to autor wielu wspaniałych, błyskotliwych i wesołych wierszy dla dzieci.

Czytaj więcej: Dzieci z półkolonii w bibliotece

Warto czytać! – czyli Parada Żywych Książek

O tym, że warto czytać przekonywali 20 czerwca przedszkolacy z obu krobskich przedszkoli: Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” oraz Przedszkola Niepublicznego „Stokrotka”. Tego dnia odbyła się III Parada Żywych Książek – impreza zainicjowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krobi w 2011 roku. Barwny korowód postaci bajkowych przemaszerował przez miasto. Przedszkolacy „odwiedzili” pracowników Urzędu Miejskiego, życzliwie przyjęci przez panią Agatę Włodarczak, która przekazała wszystkim uczestnikom pozdrowienia od p. burmistrza oraz poczęstowała ich cukierkami.

Czytaj więcej: Warto czytać! – czyli Parada Żywych Książek

Czytali dzieciom.

W ramach obchodów Dni Oświaty, Książki i Prasy Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi włączyła się do ogólnopolskiej akcji propagującej kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom.” Celem akcji jest uświadamianie dorosłym, że codzienne czytanie dziecku, to najlepszy sposób na rozwój inteligencji emocjonalnej. Wspólne czytanie to świetny  sposób na pożyteczne spędzenie wolnego czasu. W maju biblioteka zaprosiła wszystkich przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi aby posłuchały bajek czytanych głośno przez dorosłych.

Czytaj więcej: Czytali dzieciom.

Uczniowie z Ciołkowa w bibliotece.

W odwiedziny do Biblioteki Publicznej w Krobi  w dniu 17 czerwca  wybrali się uczniowie  z I i III klasy szkoły podstawowej  z Ciołkowa wraz z opiekunkami. Dzieci zapoznały się z regulaminem oraz pracą w bibliotece. Dowiedziały się w jaki sposób można zostać czytelnikiem oraz jakie książki znajdują się na półkach. Zobaczyły także wypożyczalnię i czytelnię dla dorosłych.


Czytaj więcej: Uczniowie z Ciołkowa w bibliotece.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece.

17 maja dzieci wraz z opiekunkami z Przedszkola Niepublicznego „Stokrotka” w Krobi, w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom , udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Czytaj więcej: Wizyta przedszkolaków w bibliotece.