środa 08 Gru 2021

„Matki, mamy, mamuśki…”

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi 9 maja br. zorganizowała Wieczór Poetycki pt.''Strofy o Matce”. Matka – synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego szczęścia i wiary w to, co piękne i szlachetne, była i jest natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewano ją w pieśniach, utrwalano na płótnie. W programie wieczoru znalazły się utwory poświęcone matkom spracowanym i zmęczonym, uśmiechniętym i radosnym, dumnym ze swojego macierzyństwa a także tym, które radość życia oddały swoim dzieciom.

Czytaj więcej: „Matki, mamy, mamuśki…”

„Wielkanocny zajączek”

22 marca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami”w Krobi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Wielkanocny zajączek”. Trudno wyobrazić sobie wielkanocne ozdoby, stroiki, koszyczki, bez zajączka. Zając Wielkanocny – jeden ze świeckich symboli Wielkanocy, według tradycji chodzi z koszykiem wielkanocnym i zostawia drobne upominki, słodycze w Wielki Czwartek. Zwyczaj ten pochodzi z Niemiec.

Czytaj więcej: „Wielkanocny zajączek”

„Migawki z Norwegii”

Mimo, iż Norwegia jest krajem odległym, to w czwartkowe popołudnie (21 lutego br.) była na wyciągnięcie ręki.  Mogliśmy się przenieść do tego pięknego kraju dzięki pani Halinie Radole, której ogromną pasją są podróże i dzielenie się tym co zobaczy z innymi.  Pani Halina z wykształcenia jest bibliotekarką i pracuje jako instruktor powiatowy. Jest członkinią Światowego Związku Esperantystów i to daje jej możliwość wyjazdu na kongresy do różnych zakątków świata. Tym razem gościła w pięknym skandynawskim kraju malowniczych fiordów i białych nocy. Pokazane nam przez panią Halinę  fotografie zapraszały w najciekawsze rejony Norwegii. Zobaczyliśmy między innymi: Trondheim,  miasto najbardziej wysunięte na północ, które posiada wiele zabytków oraz  piękne ogrody.

Czytaj więcej: „Migawki z Norwegii”

Wizyta przedszkolaków w bibliotece.

7 marca br. Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami”w Krobi. Grupa ,,Wiewiórki”z p. Jolką Kwaśniewską i ,,Biedronki” z p. Alą Nowacką. Wizyta miała na celu zapoznanie się z biblioteką, książkami. Dla większości dzieci nie było to pierwsze spotkanie w naszej instytucji. Na początek pani bibliotekarka zapoznała przedszkolaków z zasadami przebywania w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wygląda karta czytelnika  i książki itp. Przedszkolaki mogły przejść między regałami , aby obejrzeć księgozbiór.

Czytaj więcej: Wizyta przedszkolaków w bibliotece.

Ferie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Tegoroczne ferie przebiegały pod hasłem „W krainie fantazji” i poświęcone zostały tematyce zimowej oraz bohaterom bajek i baśni. W czasie zajęć plastycznych dzieci rysowały, wyklejały, malowały bajkowe wróżki, koty i zimowe bałwanki. Posługując się kolorowymi pisakami, odrobiną kleju, szmatkami i wełną, przy użyciu ogromnej wyobraźni,wyczarowały bajkowe serduszka i zakładki do książek o różnych kształtach, które służyć im będą podczas czytania książek.

Czytaj więcej: Ferie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży