środa 08 Gru 2021

Bajkowy bal karnawałowy

18 stycznia br. w Pałacu na Fosie bawiły się dzieci wraz z rodzicami podczas baliku karnawałowego zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krobi. Balik zaszczyciły wytworne królewny, hrabia, Indianka, wróżki, piraci i kolorowe biedroneczki. Dzieci miały przygotowane fantastyczne stroje, za co należy się ukłon w stronę rodziców i dziadków. Wszyscy bawili się wesoło w rytm skocznych melodii karnawałowych.

Czytaj więcej: Bajkowy bal karnawałowy

Podziękowanie darczyńcom

Składamy serdeczne podziękowania naszym Czytelnikom i wszystkim Darczyńcom za książki przekazane  w 2012 roku. Dzięki Państwa hojności możliwe stało się wzbogacenie naszych zbiorów.

Dyrekcja i pracownicy BPMiG w Krobi

Dzieci z Półkolonii w Bibliotece

W środę 11 lipca dzieci uczestniczące w półkoloniach w Krobi odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Po powitaniu zostały oprowadzone po pomieszczeniach biblioteki, a w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zapoznały się z literaturą dziecięcą. Kilka osób zapisało się do biblioteki i wypożyczyło książeczki, które z  zainteresowaniem obejrzało. Następnie  wraz z  opiekunami dzieci zeszły na salę.  Bibliotekarki zaproponowały udział w  konkursie plastycznym pt. „Król Maciuś Pierwszy w oczach dzieci”.

Czytaj więcej: Dzieci z Półkolonii w Bibliotece

Niezapomniany wieczór literacki w bibliotece.

W jesienny wieczór 15 listopada po raz kolejny odbyły się Literackie Zaduszki poświęcone naszym bliskim i przyjaciołom, którzy pośród nas są już nieobecni. W blasku płonących świec bibliotekarze i zaproszeni goście czytali wiersze m. in.  J. Kulmowej, S. Grochowiaka, E. Brylla, M. Konopnickiej oraz ks. J. Twardowskiego. Mogliśmy wysłuchać także piosenek polskich kompozytorów: R. Rynkowskiego „Jawa”, zespołu Dżem „Zapal świeczkę”, M. Grechuty „Gdziekolwiek”, M Torzewskiego „ Nic nie dane jest na zawsze”, E. Geppert „Zamiast” oraz pięknego utworu F. Chopina „Preludium deszczowe”.

Czytaj więcej: Niezapomniany wieczór literacki w bibliotece.

Burzowy biwak w Chwałkowie.

Zakończyliśmy biwak w Chwałkowie, który trwał od 2 do 10 lipca br. Organizatorem, jak co roku, jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi. Uczestniczyło w nim 65 dzieci w różnym wieku. W pierwszym dniu zajęcia upłynęły na wzajemnym poznawaniu się, wybieraniu namiotu do spania oraz grach i zabawach na terenie biwaku.

Czytaj więcej: Burzowy biwak w Chwałkowie.